Programul meciurilor incepand de vineri de la Cupa Mondiala

0
170
cmf

cmfProgramul partidelor ce vor avea loc, vineri, in cadrul turneului final al Cupei Mondiale din Africa de Sud, care se desfasoara in perioada 11 iunie – 11 iulie, este urmatorul:
Faza Grupelor    
1 Vineri, 11 iunie, 17:00 Africa de Sud 1 – 1 Mexic A
2 Vineri, 11 iunie, 21:30 Uruguay 0 – 0 Franta A

3 Sambata, 12 iunie, 14.30 Coreea de Sud 2 – 0 Grecia B
4 Sambata, 12 iunie, 17:00 Argentina 1 – 0 Nigeria B
5 Sambata, 12 iunie, 21:30 Anglia 1 – 1 SUA C
6 Duminica, 13 iunie, 14:30 Algeria 0 – 1 Slovenia C
7 Duminica, 13 iunie, 17:00 Serbia 0 – 1 Ghana D
8 Duminica, 13 iunie, 21.30 Germania 4 – 0 Australia D
9 Luni, 14 iunie, 14:30 Olanda 2 – 0 Danemarca E
10 Luni, 14 iunie, 17:00 Japonia 1 – 0 Camerun E
11 Luni, 14 iunie, 21:30 Italia 1 – 1 Paraguay F
12 Marti, 15 iunie, 14:30 Noua Zeelanda 1 – 1 Slovacia F
13 Marti, 15 iunie, 17:00 Coasta de Fildes 0 – 0 Portugalia G
14 Marti, 15 iunie, 21:30 Brazilia 2 – 1 Coreea de Nord G
15 Miercuri, 16 iunie, 14:30 Honduras 0 – 1 Chile H
16 Miercuri, 16 iunie, 17:00 Spania 0 – 1 Elvetia H
17 Miercuri, 16 iunie, 21:30 Africa de Sud 0 – 3 Uruguay A
18 Joi, 17 iunie, 14:30 Argentina 4 – 1 Coreea de Sud B
19 Joi, 17 iunie, 17:00 Grecia 2 – 1 Nigeria B
20 Joi, 17 iunie, 21:30 Franta 0 – 2 Mexic A
21 Vineri, 18 iunie, 14:30 Germania – – Serbia D
22 Vineri, 18 iunie, 17:00 Slovenia – – SUA C
23 Vineri, 18 iunie, 21:30 Anglia – – Algeria C
24 Sambata, 19 iunie, 14:30 Olanda – – Japonia E
25 Sambata, 19 iunie, 17:00 Ghana – – Australia D
26 Sambata, 19 iunie, 21:30 Camerun – – Danemarca E
27 Duminica, 20 iunie, 14:30 Slovacia – – Paraguay F
28 Duminica, 20 iunie, 17:00 Italia – – Noua Zeelanda F
29 Duminica, 20 iunie, 21:30 Brazilia – – Coasta de Fildes G
30 Luni, 21 iunie, 14:30 Portugalia – – Coreea de Nord G
31 Luni, 21 iunie, 17:00 Chile – – Elvetia H
32 Luni, 21 iunie, 21:30 Spania – – Honduras H
33 Marti, 22 iunie, 17:00 Mexic – – Uruguay A
34 Marti, 22 iunie, 17:00 Franta – – Africa de Sud A
35 Marti, 22 iunie, 21:30 Nigeria – – Coreea de Sud B
36 Marti, 22 iunie, 21:30 Grecia – – Argentina B
37 Miercuri, 23 iunie, 17:00 Slovenia – – Anglia C
38 Miercuri, 23 iunie, 17:00 SUA – – Algeria C
39 Miercuri, 23 iunie, 21:30 Ghana – – Germania D
40 Miercuri, 23 iunie, 21:30 Australia – – Serbia D
41 Joi, 24 iunie, 17:00 Slovacia – – Italia F
42 Joi, 24 iunie, 17:00 Paraguay – – Noua Zeelanda F
43 Joi, 24 iunie, 21:30 Danemarca – – Japonia E
44 Joi, 24 iunie, 21:30 Camerun – – Olanda E
45 Vineri, 25 iunie, 17:00 Portugalia – – Brazilia G
46 Vineri, 25 iunie, 17:00 Coreea de Nord – – Coasta de Fildes G
47 Vineri, 25 iunie, 21:30 Chile – – Spania H
48 Vineri, 25 iunie, 21:30 Elvetia – – Honduras H
 Optimi de Finala    
49 Sambata, 26 iunie, 17:00 1A – – 2B 
50 Sambata, 26 iunie, 21:30 1C – – 2D 
51 Duminica, 27 iunie, 17:00 1D – – 2C 
52 Duminica, 27 iunie, 21:30 1B – – 2A 
53 Luni, 28 iunie, 17:00 1E – – 2F 
54 Luni, 28 iunie, 21:30 1G – – 2H 
55 Marti, 29 iunie, 17:00 1F – – 2E 
56 Marti, 29 iunie, 21:30 1H – – 2G 
 Sferturi de Finala    
57 Vineri, 2 iulie, 17.00    
58 Vineri, 2 iulie, 21:30    
59 Sambata, 3 iulie, 17:00    
60 Sambata, 3 iulie, 21:30    
 Semifinale    
61 Marti, 6 iulie, 21.30    
62 Miercuri, 7 iulie, 21:30    
 Finala mica    
63 Sambata, 10 iulie, 21:30    
 Finala    
64 Duminica, 11 iulie, 21:30    
(Mediafax)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here