"Expunem emotii" – Galeria Odeon (Foaierul Salii Studio a teatrului)

0
215

Revista online de fotografie FOTO4all.ro, Galeria Odeon si Danaartgallery va invita la vernisajul expozitiei de fotografie 10×10. Expunem emotii, eveniment ce va avea loc vineri, 6 aprilie 2012, incepand cu ora 18:30, la Galeria Odeon (Foaierul Salii Studio a teatrului).

Expozitia cuprinde imagini din domenii variate ale fotografiei, de la portret ti peisaje pana la eseu, urmand sa fie deschisa in perioada 6-20 aprilie 2012.

„Mai mult decat idei, arta scrierii cu lumina vehiculeaza, deloc neintamplator, emotii. Si, cum in dreptunghiul fermecat al unei fotografii incape absolut orice fel de emotie, zece fotografi s-au gandit sa expuna, in cate zece creatii, bucati vii din sufletul lor. Caci omul nu cu fragmente de neant, ci cu frumusete este chemat de Dumnezeu sa umple lumea.” (A. Baciu)

Expun:  Emilian Chirila  (emilianchirila.ro),  Andrei Baciu (andreibaciu.1x.com), Mirela Bichigeanu  (mirelabichigeanu.ro), Dorin Bofan  (dorinbofan.com), Florin Ghebosu ( floringhebosu.blogspot.com), Anca Mitroi  (ankyshpanky.deviantart.com), Mirela  Momanu     (momanu.blogspot.com), Cristina ?inta  ( cristinatinta.ro), Mishu Vass (mishuvass.com), Andrei Zincenco (azphoto.ro)

Va asteptam!

Mai multe informatii regasiti pe www.teatrul-odeon.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here