Hanescu a jucat foarte bine si nu mi-a permis sa castig mai repede

0
859
tenis

tenisNumarul 1 mondial in tenis, elvetianul Roger Federer, a declarat, luni, dupa ce a trecut de turul doi la Indian Wells, ca romanul Victor Hanescu, adversarul sau, a jucat foarte bine si nu i-a permis sa castige mai repede.

„Sunt multumit de meciul meu, nu am mai jucat de mult timp. Nu am servit foarte bine in momentele importante. Victor a jucat foarte bine, as fi putut face diferenta mai repede, dar el nu mi-a permis. Din fericire am stiut sa fiu calm in setul trei si asta a contat”, a declarat Federer.

Tenismanul roman Victor Hanescu a fost invins, luni, de elvetianul Roger Federer, numarul 1 mondial, in turul doi la Indian Wells, scor 6-3, 6-7 (5/7), 6-1, intr-un meci care a durat doua ore. Federer, extrem de inspirat in unele momente, s-a impus in doua ore dupa un meci in care a comis multe greseli.

Dupa ce Hanescu a reusit sa castige setul doi, numarul 1 mondial a invins in ultimul set in 23 de minute.

Roger Federer a revenit in competitie dupa o pauza de sase saptamani. Elvetianul nu a mai jucat dupa ce a castigat Australian Open, el fiind nevoit sa lipseasca de la turneul de la Dubai, din cauza unei infectii pulmonare. (Mediafax)